Złote Piaski

Złote Piaski to drugi – po Słonecznym Brzegu – najbardziej popularny bułgarski kurort. Znajduje się on na wybrzeżu Morza Czarnego, od Warny natomiast – jednego z największych miast w Bułgarii – jest oddalony o zaledwie ok. 17 km. Złote Piaski usytuowane są w pięknej i czystej zatoce w północnej części wybrzeża Morza Czarnego. Warto wiedzieć, że kurort znajduje się na terenie Parku Narodowego „Złote Piaski”, a w jego otoczeniu znajdują się zielone lesiste wzgórza.

Obecnie w Złotych Piaskach znajduje się mnóstwo hoteli o różnych standardach, nie ma więc problemu ze znalezieniem odpowiedniego noclegu. Chętnie ten bułgarski kurort wybierany jest jako miejsce na letni wypoczynek. Ze względu na niezbyt wygórowane ceny na wspaniałe wakacje może pozwolić sobie wiele osób, chętnie podróżują tam zwłaszcza mieszkańcy Europy, także sami Polacy.

Wielu ludziom wymarzone wakacje kojarzą się z spędzaniem całych dni na pięknych plażach i zażywaniu słonecznych kąpieli. Warto więc wiedzieć, że tamtejsza plaża uznawana jest za jedną z najbardziej atrakcyjnych w Europie. Charakteryzują ją nie tylko świetne do plażowania warunki, ale przede wszystkim wyjątkowa czystość. Jej długość sięga prawie 4 km, natomiast szerokość miejscami osiąga ponad 100 metrów.

To oczywiście nie wszystko co Złote Piaski oferują, plażowanie  nie jest to jedyną propozycją na spędzenie tam wakacji. Kurort ma do zaoferowania również takie miejsca, gdzie znakomicie będą się bawić, a przy tym relaksować, wielbiciele żeglarstwa, nurkowania czy np. narciarstwa wodnego. Tak więc długo wyczekiwany urlop można bardzo aktywnie spędzić w bułgarskich Złotych Piaskach, wszystko zależy od indywidualnych preferencji każdego z osobna. Ten rejon Bułgarii to także raj dla wielbicieli nocnego życia. Na wspaniałej plaży odbywają się niezapomniane imprezy.

Złote Piaski są miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie – od całodziennego leżenia na plaży po bardzo aktywne spędzanie czasu. Warto więc wybrać ten właśnie rejon Bułgarii na wymarzone i długo wyczekiwane wakacje. Jest to bowiem odpowiednie miejsce dla ludzi w różnym wieku.