Oferta turystyczna

Oferta turystyczna na wakacyjny pobyt w Bułgarii jest bardzo bogata. Nie ma możliwości żeby ktoś nie znalazł czegoś odpowiedniego dla siebie. Są oferty dla młodzieży, rodziców z małymi i nieco starszymi dziećmi, a także osób starszych.

Wyjazd do Bułgarii można zorganizować samodzielnie i wybrać się w podróż samochodem, czy może skorzystać z pomocy biura podróży i dotrzeć na miejsce samolotem lub też luksusowym autobusem.

Planując wczasy w Bułgarii już na początku pojawia się nie lada dylemat, bowiem trzeba zdecydować, który rejon kraju chcemy odwiedzić, wśród ofert dostępnych jest mnóstwo wycieczek objazdowych. Wybór jest duży, a każda z propozycji kusi atrakcyjnością: Słoneczny Brzeg, Złote Piaski – to dwa najpopularniejsze bułgarskie kurorty, chętnie odwiedzane przez turystów również z Polski. W te miejsca także najczęściej proponują wyjazd znane i sprawdzone biura podróży. Pierwszy z nich to piękny, typowo turystyczny region w pobliżu gór, u wybrzeża Morza Czarnego ze znanymi nadmorskimi kurortami i wspaniałymi plażami Bułgarskiej Riwiery. Drugi – Złote Piaski – zachęca równie pięknymi, długimi, piaszczystymi plażami z płytkim morzem. Jest to wprost idealne miejsce na rodzinną rekreację.

Poza Słonecznym Brzegiem oraz Złotymi Piaskami wśród regionów turystycznych na wybrzeżu Morza Czarnego. Jest to region Warny, gdzie znajduje się wiele atrakcji,  należy do nich np.  ogromne akwarium z unikatową ekspozycją fauny i flory Morza Czarnego. Region Obzor-Kamczija – w tym miejscu natura stworzyła niezwykły ekosystem, zwany Łongoza, wiekowy las często zalewny przez rzekę stał się środowiskiem, w którym żyje ogromna liczba zwierząt. Region Pomorie-Burgas położony nad morzem w otoczeniu malowniczych jezior oraz region Sozopol-Carewo – spokojniejsza część wybrzeża Morza Czarnego, z bardziej dziką i niedostępną przyrodą, gdzie odnaleźć można niezwykłe atrakcje przyrodnicze.

Do wyboru wczasowicze mają hotele o różnych standardach – w zależności od oczekiwań. Wśród wielu propozycji są hotele oraz tzw. bungalowy. Wszystko zależy od tego, jaką kwotę chcemy przeznaczyć na wakacje. Warto skorzystać z licznych ofert biur podróży, aby wakacje w Bułgarii były niezapomniane.